هدف گذاری چیست؟

هدف گذاری چیست؟

هدف گذاری چیست ؟

هدف گذاری در کسب و کار و زندگی یکی از مهمترین کارهایی هست که از ابتدا باید یاد بگیریم و به نوعی قبل از شروع هر کار باید قبل از شروع اون رو تمام کنیم.


قبل از اینکه بخواهید به صورت عملی کاری رو انجام بدید باید هدف گذاری داشته باشید تا در اون کار موفق عمل کنید.

به طور مثال شخصی که قصد ساختن یک ساختمان را دارددر ابتدا محیط و زمین اون ساختمان رو بررسی میکند و نسبت به این زمین طراحی میکنه که ساختمان چند طبقه , چند اتاق دارد , چقد باید پی بکند؟ و… که بعد از طراحی و هدف گذاری دقیقشروع به عمل میکند.

حالا فرض کنید که این شخص بدون اینکه هدفگذاری کرده باشد بدون اینکه طراحی کرده باشه شروع به ساخت یک ساختمان کنه!!

نمیدونه این ساختمان چند طبقه است چندتا اتاق دارد چه مساحتی نیاز داره و به طور کل نمیدونه چقدر باید پی ریزی کنه فندانسیون این ساختمان به چه صورت باید باشه و 100% به مشکل بر می خوره!

اگه بخوام طور دیگه‌ای بیان کنم , هیچ ساختمانی , هیچ کسب و کاری بدون هدف گذاری دقیق ساخته نشده و ساخته نمی‌شود.

هدف از زندگی کشف محیط اطراف تان است و خودتان و آنچه آموخته اید, پیرو قلبتان و تکامل معنوی خود باشید. (پارکر هسر)

طرح صیانت و جایگزین اینستاگرام چیست؟

مزایا و محاسن هدف گذاری چیست؟

افزایش انگیزه و روحیه

هدف گذاری در کسب و کار انگیزه شما رو به طور قابل توجهی چندین برابر افزایش می دهد و این کار باعث بالا رفتن روحیه شما در انجام هدف میشه.

ایجاد هماهنگی بین کارها

زمانی که شما یک هدف مشخصی دارید تمام کارهای شما به صورت هماهنگ به سمت یک هدف مشخص به حرکت در می‌آید و باعث میشه که شما از سردرگمی و ندانستن دوری کنید.

امکان اندازه گیری کار

به طور مثال اگر شما بخواهید سه طبقه ساختمان را بسازید تا وقتی که تا طبقه اول رسیده باشید میدونید که تا چقدر پیشرفت دارید ولی وقتی که نمیدونید که چند طبقه می‌خواید بسازید هر چند طبقه هم بسازید احساس می کنید که کارتون ناتمومه.

پرهیز کردن از فعالیت های بیهوده

با استفاده از هدف گذاری شما دیگه فعالیت های بیهوده را نخواهد کرد و به سمت هدف خودتون به صورت متمرکز حرکت میکنید و مواردی رو که اختلال ایجاد می‌کنند رو شناسایی میکنه و در نهایت حذف می‌شوند.

هدف گذاری
هدف گذاری

ویژگی هدفگذاری خوب چیست؟

نوشتن اهداف روی کاغذ

مهم ترین بخش یک هدف گذاری هست که باعث میشه شما اولین جایی که اهدافتون را خلق می کنی روی کاغذ باشه و وقتی که شما اهدافتون رو می‌نویسید,یعنی خلق شدن اهدافتون که اولین گام رسیدن به هدف می‌باشد.

مشخص و دقیق بودن اهداف

یک هدف خوب وقتی نوشته میشه که به صورت مشخص و دقیق نوشته شده باشه و ریزترین مسائل رو داخل اون بیان کرده باشیم.

به طور مثال اگر شما ماشین می خواد نباید بنویسید که ماشین می خوام باید بنویسید یک bmw 6X رنگ مشکی با رینگ مشکی تودوزی داخل قرمز و غیره حتی باید دور فرمان رو هم بنویسید که چه رنگی باشه ,چه جنسی باشه ,باید در مورد داخل ماشین به جزئیات کامل توضیح بدید.

هدف گذاری با زمان مشخص باشد

مزایا هدف گذاری چیست؟
مزایا هدف گذاری چیست؟

اهداف شما باید درباره زمانبندی مشخص باشه تا شما بتونید روی اهدافتان تمرکز داشته باشید, البته که اگر آن زمان محقق نشد خودتو ناراحت نکنید میتونید دوباره زمانبندی رو افزایش بدید و اون رو دوباره انجام بدید.

به طور مثال من تا تاریخ 5 اردیبهشت 1400 به 80 هزار فالور در اینستاگرام خواهم رسید.

در صورتی که میخواهید به صورت علمی و تخصصی اینستاگرام را یاد بگیرید بهنون پیشنهاد می کنم پیج اینستاگرام من رو دنبال کنید چون در پیج به صورت مستمر آموزش های فوق العاده ارزشمند رو به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهد.

دوره-جامع-انفجار-اینستاگرام

آموزش‌های جدید

اعتماد شما اعتبار ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.