روش سایپا برای فروش پراید !؟

روش سایپا برای فروش پراید !؟

روش فروش ساییپا
سایپا چطور پراید رو میفروشه؟!
How does Saipa sell Pride

در این مطلب قصد داریم از روش فروش غول‌های خودروسازی پرده برداریم ونحوه استفاده آنها از تئوری بز و همچنین ببینیم چگونه این محصولات بی‌کیفیت مانند پراید را سالیان سال به‌راحتی می‌فروشند.

البته  اگر این اصل رو بدونید دیگِ غولی وجود نخواهد داشت!!! پس با ما همراه باشید تا شاخ غول را بشکنیم.

شرکت سایپا برای فروش محصولات بی‌کیفیت خود مانند پراید از روش  تئوری بز استفاده می‌کند.

سایپا با استفاده از این تئوری این فکر را در ذهن مخاطب خود ایجاد کرده است که افراد بسیار زیادی در صف خرید, بی‌صبرانه در انتظار خرید پراید هستند!!

همانطور این تفکر را ذهن مخاطب خو القاء کرده‌اند که در فروش آنلاین هزاران پراید فقط در عرض 1 دقیقه به فروش می‌رسد و افراد زیادی هنوز موفق به خرید این خودرو با ارزش ” پراید ” نشده اند و همچنان این داستان ادامه دارد تا ابدالدهر.

که البته در این روش هم موفق عمل کرده است و آن صف‌های مجازی را به صف‌های واقعی تبدیل کرده‌اند.

فقط سایپا نیست که از این  روش برای فروش پراید استفاده می‌کند؛ سالیان سال رهبران, سرمایه‌داران, مدیران کسب‌وکار و افراد بی‌شمار دیگر از این تئوری برای پیشبرد اهداف خود چه مثبت چه منفی بهره برده‌اند, حال اسم این روش را چه می‌توان گذاشت؟

به این روش فروش تئوری بز میگویند! البته نام‌های زیادی را بر روی این روش تاکنون گذاشته‌اند و ما در اینجا این تئوری را با همین نام یعنی تئوری بز معرفی می‌کنیم.

در ادامه این تئوری را بیشتر برای شما عزیزان شرح خواهیم داد تا بدانید اگر این روش نبود تاکنون پراید هم نبود.

تئوری بز یا تئوری پراید ؟

تئوری بز
بز

به این دلیل اسم این تئوری را بز گذاشته‌اند زیرا یکی از رفتارهای غریزی بزها, این حیوان دوست‌داشتنی این است که وقتی می‌بیند که هم نوعانش در حال انجام کاری هستند آن‌هم به‌صورت غریزی شروع به  همراهی آنها می‌کند چه  درست چه غلط!!

جالب اینجاست که انسان‌ها هم  همین رفتار را از خود نشان می‌دهند.

همه ما برایمان پیش‌آمده که وقتی درجایی جمعیتی گرد هم آمده‌اند و در حال انجام کاری می‌باشند ما هم دوست داریم به آنها ملحق  شویم.

حتماً با این صحنه مواجه شدید در هنگام تصادفات جاده‌ای ترافیک سنگینی ایجاد می‌شود, درست است شاید عامل تصادف پراید باشد اما اکثراً عامل اصلی ترافیک پراید نمی‌باشد بلکه افرادی هستند که می‌خواهند تماشا کنند که چه  اتفاقی افتاده و اصلاً تصادف دلیل ترافیک نیست , فقط به این دلیل است .

که افراد دوست دارند رفتار دیگران را تقلید کنند و به تماشا بپردازند!!

آموزش صفر تا ۱۰۰ اینستاگرام

چگونه از تئوری بزاستفاده کنیم؟!

در این قسمت قصد داریم نحوه استفاده درست از تئوری بز را در فضای مجازی اینستاگرام و تلگرام شرح دهیم و شما را با جنبه های مختلف این روش آشنا کنیم.

با استفاده  از این تئوری ” البته در راستای هدفی درست و مثبت” شما می توانید در هر زمینه‌ای انقلابی به پا کنید.

بطور مثال شما اگر بتوانید فروشگاه خودتون رو شلوغ کنید و افراد بیشتری رو جذب کنید(مانند مثال پراید) افراد ناخواسته وارد فروشگاه  شما می‌شوند و با چندتا کیسه خرید از فروشگاه شما خارج می‌شوند در صورتی که قصد خرید کردن هم نداشتند!

استفاده از تئوری بز در شبکه‌های مجازی

تئوری بز در شبکه های اجاماعی
Goat theory in social media

وقتی صفحه اینستاگرام یا تلگرام شما تعداد کمی فالوور و ممبر داشته باشد این پیام را به مخاطب خود می‌دهید که موضوع قابل‌توجهی در این صفحه وجود ندارد و آنها هم این پیام شمارا دریافت خواهند کرد و از دنبال کردن شما منصرف خواهند شد؛ برعکس روش فروش پراید.

یا وقتی شما پست یا مطلبی را در پیج اینستاگرام یا صفحه تلگرام خود نشر می‌دهید ولی ویو و لایک کمی داشته باشد, این مفهوم را به بازدیدکننده می‌دهد که مطالب یا محصولات شما ارزش چندانی ندارد و قابل‌اعتماد نیست.

آموزش جامع تدوین با موبایل تدوینگرام

تئوری بز برای همه ما صادق است, فرض کنید به یک پیج اینستاگرام  یا کانال  تلگرام وارد می‌شوید و از محصولات و قیمت‌های آن صفحه خوشتان می‌آید ولی متوجه می‌شوید که تعداد لایک های آن بسیار پایین است , هیچکدام هم از ما دوست نداریم از این صفحه خرید کنیم زیرا قابل‌اعتماد نیست.

پس درصورتی‌که می‌خواهید در اینستاگرام و تلگرام موفق عمل کنید ملزم به استفاده از این تئوری می‌باشید.

نظرات و پیشنهادات خودتون رو برای ما ارسال کنید.

با تشکر 

دوره-جامع-انفجار-اینستاگرام

آموزش‌های جدید

اعتماد شما اعتبار ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *