۸ اصلی که برای اینفلوئنسر شدن باید آنها را بدانید

۸ اصلی که برای اینفلوئنسر شدن باید آنها را بدانید
8 اصلی که برای اینفلوئنسر شدن باید آنها را بدانید

اینفلوئنسر , اینفلونسر ,اینفلانسر؛ یکی از لغاتی می‌باشد که اخیراً خیلی به گوش ما می‌خورد که اگر نمی‌دانید به چه معنی است و یا اینکه به چه افراد influencer می‌گویند , حتماً قبل از اینکه 8 اصلی که برای اینفلوئنسر شدن باید بدانید را به خونید مقاله اینفلوئنسر کیست؟ رو مطالعه کنید.

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی که نیاز هست برای تبدیل‌شدن به یک اینفلوئنسر موفق بدانید را برای شما تیک گرامی‌های عزیز که همیشه باعث دلگرمی ما بوده‌اید شرح دهیم پس با ما همراه باشید.

خب طبعاً با این درآمدهای بالای اینفلوئنسر ها افراد زیادی سعی دارند تا به جمع این میلیونرها بپیوندند و مانند آنها کسب درآمد کنند.

ما فرض را بر این گذاشته‌ایم که پلتفرم انتخابی شما اینستاگرام می‌باشد (اینستاگرامر) و تجهیزات و نرم‌افزارهای افزارهای مخصوص را تهیه‌کرده‌اید, صفحه اینستاگرام خود را ساخته‌اید و در حال حاضر قصد ورود به بخش اجرایی رادارید, درصورتی‌که از تجهیزات و نرم‌افزارهای افزارهای influencer اطلاع ندارید این مقاله را بخوانید.

در زیر این 8 نکته و اصل را باهم بررسی می‌کنیم.

آموزش جامع تدوین با موبایل تدوینگرام

1.برای اینفلوئنسر شدن توانمندی ها و علایق خود را بشناسید

برای اینفلوئنسر ی توانمندی ها و علایق خود را بشناسید
توانمندی و علایق

در ابتدا شما باید خودتون رو بشناسید و بدونید در چه زمینه‌ای توانایی دارید و به چه چیزی علاقه‌‌مند هستید, که هم براتون جذابیت داشته باشه هم ازش کسب درآمد کنید.

برای  این کار یک لیست از توانمندی‌ها و علایق خود تهیه کنید و موردی را که بیشتر از همه به آن علاقه دارید انتخاب کنید.

برای اینفلوئنسر شدن به  این نکته توجه کنید که اگر در موردی توانایی و دانش کافی داشته باشید ولی علاقه نداشته باشید قطعاً موفق نخواهید شد ولی اگر به‌کاری علاقه داشته باشید می‌توانید آموزش ببینید و توانایی انجام آن کار را کسب کنید پس علاقه اولین اولویتتان باشد.

بهترین حالت برای خلق یک اثر ماندگار این است که توانایی و دانش با علایق انسان هم‌راستا باشند.

2. هدف گذاری کنید

هدفمند باشید تا اینفلوئنسر شوید
هدف گذاری کنید

یک جمله معروف در فیلم آلیس در سرزمین عجایب هست که آلیس به یک ۲ راهی می‌رسه و از گربه می‌پرسه

آلیس: از کدوم راه برم؟

گربه: کجا می خوای بری؟

آلیس: نمی‌دونم!!

گربه: تا وقتی‌که نمیدونی کجا می‌خوای بری پس چه فرقی می‌کنه که از کدوم راه بری!!!

پس تا وقتی‌که ندانید کجا می‌خواهید بروید و هدف واضح و مشخصی نداشته باشید بهتر است کاری نکنید و زمان خود را هدر ندهید,  قبل از هر عملی در ابتدا برای هدف‌گذاری کنید و بعد در راستای رسیدن به هدف خود ( influencer شدن) قدم بردارید.

3. تولید محتوا کنید

تولید محتوا یونیک برای اینفلوئنسر شدن
تولید محتوا کنید

یکی از مهم ترین اصول اینفلوئنسر شدن محتوای مناسب می باشد و در ضمن سخت‌ترین کار یک اینفلوئنسر هم هست.

شما وقتی بتوانید با تولید محتوای خوب و با کیفیت توجه مخاطب خود را جلب کنید 50% راه رو رفتین!!

یکی از بهترین راه های تبلیغات از به تمدن رسیدن بشر تا کنون تبلیغات زبانی می باشد به این صورت که مثلا من از محتوای شما خوشم بیاید آن را برای دیگر دوستانم هم به اشتراک میگذارم و از شما تعریف کنم که بسیاری هم موثر خواهد بود که این امر باعث رشد چشم گیر شما در رسیدن به اهدافتان می‌شود.

پس در تولید محتوای خود خلاقیت و نوآوری به خرج دهید و به هیچ عنوان کپی نکنید  به یاد داشته باشید یک محتوای خوب از شما یک رزومه خوب به جا میذاره.

4. وحید خزائی نباشید!!!

وحید خزایی نباشید تا influencer شوید
وحید خزائی

بعد از معروف کردن وحید خزائی توسط شبکه‌های تلویزیون ملی و بالا رفتن شلغمی تعداد فالوور های اون در یک شب!! بعدازآن شاهد ظهور قارچ گونه خزها در شبکه‌های مجازی شدیم با متدهای مختلف!!!

منبع کسب درآمد اینفلوئنسر ها از تبلیغات می‌باشد ولی توجه داشته باشید شاید با خز بازی بشود  فالور جمع کرد, اما این نوع فالوورها فقط به خاطر خز بودن این افراد آنها را فالوو می‌کنند و فالوورها به این‌گونه افراد اعتماد نمی‌کنند پس بازدهی تبلیغات این افراد بسیار پایین است و درنتیجه اسپانسرها جذب این افراد نمی‌شوند به این دلیل که اگر تبلیغات خود را به این افراد بدهند اعتبار برند خود را پایین می‌آورند و نتیجه منفی رو کسب‌وکارشان می‌گذارد.

پس لطفاً نه خز باشیم نه خزها را فالوو کنیم!!

5. اینفلوئنسر باید یک کانال تلگرام داشته باشد

برای اینفلوئنسر شدن باید کانال تلگرام داشته باشید
کانال تلگرام

اگر توجه کرده باشید اکثر اینستاگرامر ها یک کانال تلگرام هم دارند که مزایای زیادی برایشان دارد, در زیر برخی از این مزایا را برایتان شرح می‌دهیم:

·       پوشش دادن هر دو پلتفرم: بعضی افراد بیشتر از تلگرام استفاده می‌کنند و کمتر از اینستاگرام و همین‌طور بلعکس, با این کار شما مخاطبان  هر دو پلتفرم را هدف قرار می‌دهید که باعث بالا رفتن بازدهی تبلیغات شما خواهد شد و همین‌طور جذب فالوور و ممبر بیشتر

·       پشتیبانی همیشگی: اکثر اینفلوئنسر ها دیزیبل شدن چندروزه پیج اینستاگرامشون رو تجربه کردند و دور از ذهن نیست که صبح پاشید و ببینید که دیگه اینستاگرامتون بالا نمیاد!!! در این مواقع کانال تلگرام می‌تواند به‌عنوان پشتیبان برای پیج اینستاگرام  عمل کند و پیام‌هایی شمارا به مخاطبان اطلاع‌رسانی کند.

·       در دسترس بودن همیشگی: شما می‌توانید پست‌ها و حتی استوری‌های خودتون رو داخل کانالتان در دسترس مخاطبانتان قرار دهید تا بتوانند آنها را دانلود کنند و در شبکه‌های دیگر هم به اشتراک بگذارند.

همان‌طور که می‌بینید کانال تلگرام یکی از الزامات اینفلوئنسر شدن می‌باشد پس سریعاً کانال خود را ایجاد کنید و یک لحظه هم تعلل نکنید.

6. با تیک گرام همراه باشید

همان‌طور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم در شبکه‌های مجازی “اعتبار” بسیار مهم و اساسی است و شما در ابتدا با ساخت یک پیج اینستالگرام و تلگرام هیچ اعتباری ندارید.

تیک گرام از ابتدا تا همیشه در کنار شما خواهد بود تا شما به درآمد اینفلوئنسری برسید.

اینستاگرام من

7. برای اینفلوئنسر‌ی تبلیغ کنید

برای اینفلوئنسر ی تبلیغ کنید
تبلیغ کنید

یادتان باشد که تبلیغات هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است,

بعد از طی کردن مراحل قبلی از پلتفرم‌های مختلف استفاده کنید و شروع به تبلیغ کردن کار خود کنید و  بعد از رشد صفحه‌تون می‌توانید با پیج های دیگر هم تبادل کنید که یک نوع تبلیغ رایگان به‌حساب میاد.

این نکته هم خالی از سود نیست که بدانید پیج ها و کانال‌هایی را برای تبلیغ انتخاب کنید که مخاطب هدف شما در آنجا باشد, به‌طور مثال اگر کمدین هستید بهترین مکان برای تبلیغ شما پیج های کمدین های معروف در اینستاگرام می‌باشد.

و درنهایت با بالا رفتن تعداد مخاطبانتان شما هم تبدیل به یک اینفلوئنسر (influencer) معروف می‌شوید و از این به بعد این شما هستید که  تبلیغ می‌کنید و کسب درآمد می‌کنید.

8. یک شبه نخوایم بشیم اینفلوئنسر

به‌طور کل در فضای مجازی باید استمرار و صبور بودن را جزئی از روند به نتیجه رسیدن دانست و شرط موفق شدن در فضای مجازی این می‌باشد که اصول درست را رعایت کنید, این اصول را مستمر انجام دهید و صبور باشید تا به هدف و نتیجه مورد نظرتان برسید.

آموزش صفر تا ۱۰۰ اینستاگرام

حرف آخر

این 8 اصول را رعایت کنید

روی اهدافتان ثابت‌قدم باشید

صبور باشید

به نتیجه برسید ,لذت ببرید

نظراتتون رو برای ما ارسال کنید و به ما کلی انرژی مثبت برسونید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *