معایب و مزایای igtv اینستاگرام که حتما باید بدانید!

معایب و مزایای igtv اینستاگرام که حتما باید بدانید!

مزایای igtv اینستاگرام

زمان تخمین زده شده مطالعه: 5 دقیقه

‏در این آموزش قصد داریم در مورد igtv اینستاگرام به صورت کلی و جزئی صحبت کنیم و قصد داریم به این سوالات پاسخ بدیم :

IGTV اینستاگرام چیست؟

igtv اینستاگرام
igtv اینستاگرام

IG+TV از دو قسمت تشکیل شده IG که اختصار اینستاگرام هست و TV به معنای تلوزیون هست و روی هم به معنای تلوزیون اینستاگرام شناخته می شوند.

igtv یکی از انوع پست های اینستاگرام است که به سایز ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ و ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ ما میتونیم پستهای ویدیوئی رو داخلش منتشر کنیم.

در اینستاگرام بطور معمول میتونم تا 1 دقیقه پستهای ویدیویی و در پستهای اسلایدی 10 عدد پست یک دقیقه ای که 10 دقیقه است رو منتشر کنیم.

پیشنهاد میکنم این مقاله ۸ اصلی که برای اینفلوئنسر شدن باید آنها را بدانید رو از دست ندهید.

فرمت فایل ویدیو در igtv اینستاگرام باید mp4 باشد.

ویژگی منحصر به فرد IGTV چیست؟

igtv اینستاگرام
igtv اینستاگرام

یکی دیگر از ویژگی‌های igtv اینستاگرام insight یا آمار پست مخصوص آی جی تی وی هستش که به صورت جداگانه در این نوع پست مشاهده می‌کنیم.

یعنی آی جی تی وی دو تا اینسایت دارد که یکی از اونها برای همه پست ها وجود داره و یکی از insight ها مختص خود igtv هست و به ما نشون میده که افراد چه مدت داخل پستهای ما بودن و کی خارج شدند.

معایب آی جی تی وی چیست؟

instagram-igtv
instagram-igtv

جی تی ای وی با اینکه ویژگیهای خاص خودش رو داره ولی معایبی هم داخل آن وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت:

ورودی بسیار پایین از هشتگ و اکسپلور اینستاگرام : البته که این امری طبیعی است به این دلیل که ورودی هشتگ اینستاگرام و اکسپلور یک تبلیغ رایگان برای شخص محسوب میشود که اینستاگرام داره برای پیج ما انجام میده.

پیشنهاد میکنم این مقاله ۲ برابر کردن ورودی اکسپلور اینستاگرام رو از دست ندهید.

خب طبیعی هستش که وقتی که میخواد به شما پولی پرداخت کنه بابت بازدیدهای شما, نیاد برای شما تبلیغ انجام بده و انتظار داشته باشه که فالوورهایی که از راه‌های دیگر جذب کردید ,شما را تماشا کنند و از این طریق به شما پولی پرداخت کند و شما هم میتونید از این طریق کسب درآمد دلاری داشته باشید.

igtv اینستاگرام
igtv اینستاگرام

قطعاً این امر برای افرادی که تعداد فالوور کمی دارند و بازدید کمی دارند به درد نمیخوره و igtv اینستاگرام مناسب این افراد نیست چون این افراد باید اول سعی کنند که جذب خوبی داشته باشند و به اندازه کافی وقتی که رشد کردند, اون موقع میتوند پست های IGTV منتشر کنند و از این طریق هم کسب درآمد داشته باشد.

IGTV اینستاگرام خوبه یا بده؟

بازدهی igtv
بازدهی igtv

برای پیچ های بزرگ خب به این دلیل که تعداد فالورهای زیادی دارند و تعداد بازدید بالایی روی پست هاشون می گیرند و در کل آی جی تی وی اومد به بازار که بتونه با یوتیوب رقابت داشته باشه و البته که در حال حاضر خیلی کار داره تا بتونه با یوتیوب رقابت داشته باشه.

همونطور که میدونید یوتیوب به ازای بازدید هایی که کانال یک شخص برای یوتیوب میاره به این شخص مبلغی رو پرداخت میکنه.

اینستاگرام هم همین کار رو انجام داده و به اصطلاح مانیتایز (monetize) کردن igtv اینستاگرام رو استارت زده.

در حال حاضر مانیتایز اینستاگرام فقط برای کشور آمریکا قابل اجرا است و این افراد می توانند از این طریق کسب درآمد کنند که در پست جداگانه درموردش صحبت خواهم کرد.

حالا فکر کنید که این ویژگی اینستاگرام یعنی مانیتایز شدن برای کل کشورها فعال بشه از جمله ایران , افرادی که در این پلتفرم در حال فعالیت هستند هم درآمد حالشون رو دارن و هم بر اساس آن بازدیدی که داخل اینستاگرام دارند کسب درآمد دلاری می‌کنند.

نتیجه گیری

ما میتونیم از مزایا و معایب IGTV که در بالا در موردش صحبت کردیم به این نتیجه برسیم که آی جی تی وی برای پیج های بزرگ مناسب است چون می توانید کسب درآمد از این راه داشته باشید و برای پیج های کوچک میتونه مضر باشد به این دلیل که ورودی کمی از این طریق دریافت میکنید.

پس پیشنهاد من اینه که اگر شما پیج کوچکی دارید و در حال رشد هستید فعلاً از پست های ویدیویی IGTV کمتر استفاده کنید نه این که اصلا استفاده نکنید بلکه کمتر استفاده کنید.

اگر پیج بزرگی هستید و خوب رشد کردید شما میتونید از پستهای igtv بیشتر استفاده کنیم تا بتونید از این طریق درآمد دلاری قابل ملاحظه‌ای داشته باشید(البته در آینده).

اگر تا به حال پیج اینستاگرام من رو دنبال نکردید بهتون پیشنهاد می کنم که حتما این کار رو انجام بدید چون درون پیج آموزش های فوق العاده جذاب و بروز را به صورت رایگان منتشر می‌کنم.

منتظر حضور دوباره شما در وبسایت تیکگرام و اینستاگرام من هستم ارادتمند شما میثم سالاری اخگر

دوره-جامع-انفجار-اینستاگرام

آموزش‌های جدید

اعتماد شما اعتبار ما 

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *