مخاطب هدف در اینستاگرام کیست؟

مخاطب هدف در اینستاگرام کیست؟

مخاطب هدف در اینستاگرام کیست؟

مهمترین موردی که در هر کسب و کاری مهم هست و باید بر روی اون توجه ویژه‌ای کرد مخاطب هدف است, که ما در این مطلب و آموزش می خواهیم به مخاطب هدف در اینستاگرام بپردازیم و ببینیم که چه شخصی رو ما می تونیم به این نام صدا کنیم.

در هر کسب و کاری محصول خدماتی در حال ارائه هستش که برای مشتری تهیه شده.

به طور مثال اسباب بازی برای کودکان ساخته شده و شرکت های اسباب بازی سازی نسبت به سلایق کودکان اسباب بازی ها رو طراحی و ارائه می‌کنند ، درسته که اشخاص بزرگسال هم می‌توانند از این اسباب بازی‌ها استفاده کنند ولی قالب مشتری های این شرکت ها بچه ها هستند.

مخاطب هدف
مخاطب هدف

داخل اینستاگرام هم این موضوع صادق هستش, هر پیجی مخاطب هدف خودش رو داره و باید محصولات , محتوا و خدمات خودش رو نسبت به مخاطب هدف در اینستاگرام تعیین کند.

به طور مثال اگر یک شخصی که سوپرمارکت داره در یک شهری مثل شیراز نباید مخاطب هدف خودش رو از تهران انتخاب کنه , پس تبلیغات این شخص هم باید حول محور شهر شیراز باشه چون که برای این شخص مهم نیست که افرادی از تهران اصفهان یا جاهای دیگه پیج رو فالو کرده باشند مهم افرادی هستند که داخل شیراز در حال زندگی هستند.

یک پیج لباس فروشی زنانه مخاطب هدفش خانم ها هستند و اگر بخوایم جزئی‌تر نگاه کنیم اگر پیج لباس فروشی لباس های مجلسی باشه مخاطب هدف قالب این پیج میتونه از 30 تا ۵۰ سال باشه.

مفهوم بوم پرسونای می‌تونه کمک شایانی به شناسایی مخاطب هدف شما کند.

بعد از اینکه مخاطب هدف در اینستاگرام مشخص شد و متوجه شدید این اشخاص چه جزئیاتی دارند و این اشخاص چه کسانی هستند , باید برای آنها تولید محتوا کنید, اجناس تهیه کنید تا بتونید فروش خیلی بالایی رو تجربه کنید.

به طور مثال بعضی از پیج ها که وارد می‌شیم یا بعضی از مغازه ها رو به صورت حضوری می بینید که همه نوع اجناس دارندو یک مخاطب خاصی ندارد ولی بعضی از کسب و کارها به صورت تخصصی مخاطب هدف رو شناسایی کردند و اون مخاطب هدف رو نشونه گرفتند.

در صورتی که نمیدونید مخاطب هدف شما اشخاصی هستند زیر همین پست دیدگاه خودتون رو بنویسید تا بررسی کنیم که مخاطب هدف شما چه اشخاصی هستند.

ر صورتی که میخواهید به صورت علمی و تخصصی اینستاگرام را یاد بگیرید بهنون پیشنهاد می کنم پیج اینستاگرام من رو دنبال کنید چون در پیج به صورت مستمر آموزش های فوق العاده ارزشمند رو به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهد.

دوره-جامع-انفجار-اینستاگرام

آموزش‌های جدید

اعتماد شما اعتبار ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *