اینستاگرام چیست؟ | نکات اینستاگرام

اینستاگرام چیست؟ | نکات اینستاگرام

اینستاگرام

زمان تخمین زده شده مطالعه: 6 دقیقه

افرادی که در اینستاگرام در حال فعالیت هستند نیاز به آموزش اینستاگرام دارند و نکات اون رو باید رعایت کنند تا بتوانند درون آن موفق باشند و به کسب درآمد برسند.

در این بخش ما می‌خواهیم به آموزش اینستاگرام و نکات اون بپردازیم و مواردی را به شما بیان کنیم که میتونه برای رشد پیجتون, محافظت پیج و کسب درآمد بسیار بسیار مفید باشه.

در صورتی که شما وارد یک باشگاه بدنسازی می‌شوید ابتدا باید آموزش ببینند که چگونه از دستگاه ها استفاده کنید, اسم دستگاه‌ها چی هستش و نحوه درست حرکت به چه صورت است.

در غیر این صورت نه تنها به سلامتی خود کمک نکردید بلکه می‌تونید به خودتون و حتی دستگاه آسیب بزنید و ضررهای مالی و جانی برای شما اتفاق بیوفته.

instagram
instagram

اینستاگرام هم از این موضوع مستثنی نیست شما وقتی که وارد این محیط بشید, باید این محیط رو بشناسید نحوه استفاده درست از آن و حتی نحوه کسب درآمد و محافظت از اینستاگرام رو بدونید.

این بخش از وبسایت تیکگرام به صورت مداوم آپدیت خواهد شد و تمام مواردی که ما آموزش می‌دهیم که کمک خواهد کرد تا پیجتون رو رشد بدید و نکات اینستاگرام رو بیان می‌کنیم تا در اون به کسب درآمد برسید.

خوب بریم شروع کنیم ببینیم که چی پیش رو داریم.

اینستاگرام چیست؟

اینیستاگرام یک اپلیکیشن یا برنامه شبکه اجتماعی هست که در سال ۲۰۱۰ اولین نسخه ios اون منتشر شد و در سال ۲۰۱۲ اولین نسخه اندروید رو ازش رونمایی کردند, که در کمتر از یک روز یک میلیون بار دانلود شد.

اینستاگرام چیست؟-
اینستاگرام چیست؟

اینیستاگرام بر خلاف باور عموم که اون رو با تلگرام یا واتساپ مقایسه می کنند یک شبکه اجتماعی هستش که ما در اون به تعامل با افراد مختلف می پردازیم.

در اینستاگرام ما میتونیم عکس و ویدیو رو منتشر کنیم که محدودیت های متفاوتی در قسمتهای مختلف اون وجود دارد.

به طور مثال در استوری شما تا ۱۵ ثانیه هر اسلاید رو میتونید منتشر کنید و بیشتر از اون باید ویدیو رو چند قسمت تقسیم کنید.

پست اینستاگرام اگر به صورت ویدیویی باشه شما تا ۶۰ ثانیه اجازه دارید که اون رو منتشر کنید .

اگر قصد داشته باشید که بیشتر از ۶۰ ثانیه ویدیو منتشر کنید می تونید هم از igtv استفاده کنید هم از نوع پست اسلایدی.

در پست اسلایدی شما میتونید 10 اسلاید منتشر کنید یعنی ۱۰ تا ۶۰ ثانیه که میشه ده دقیقه.

در آی جی تی وی برای اکانت های معمولی تا ۱۵ دقیقه و برای اکانت های بزرگ و تایید شده تا ۶۰ دقیقه میتونید ویدیو منتشر کنید.

در پست و استوری شما میتونید عکس های خودتون رو منتشر کنید که در صورتیکه اسلایدی باشه شما تا ۱۰ تا عکس و در صورتی که تک عکس باشه هم بصورت عکس منتشر خواهد شد.

تفاوت اینستاگرام و تلگرام چیست؟

همانطور که در بالا بهتون گفتم خیلی از افراد بر این باورند که اینستاگرام و تلگرام مشابه هم هستند.

در زمانی که تلگرام از دسترس خارج شد افراد فکر کردند که اینستاگرام جایگزینی برای تلگرام خواهد شد.

بله درسته خیلی از افراد کوچ کردند به سمت اینستاگرام و شاید دیگه به تلگرام خودشون سر هم نزدند و برخی از افراد هنوز هم وفادار هستند به تلگرام و در حال حاضر هم در این پیام رسان در حال فعالیت هستند.

تلگرام
تلگرام

این دو اپلیکیشن تفاوت‌های بسیاری با هم دارند که در زیر به آن میپردازیم:

تلگرام یک پیام رسان است که شما اختیار دارید که با کسی تعامل داشته باشید یا خیر.

به طور مثال شما یک کانال تلگرام دارید و مانند یک پیج اینستاگرامی داخل اون مطالب رو منتشر میکنیم و تولید محتوا انجام میدید.

افراد با شما تعاملاتی خواهند داشت ولی فقط با شما بصورت خصوصی؛ یعنی فقط شما پست منتشر می‌کنید و این ممبرهای تلگرام می‌بینند.

درسته با برخی از افزونه ها در حال حاضر شما داخل یک کانال تلگرام می‌تونید کامنت ارسال کنید ولی کامنت برای بقیه قابل مشاهده نیست!

اینیستاگرام
اینیستاگرام

اما در اینستاگرام وضع به چه صورت است؟ شما مدام در حال تعامل هستید .

هر علایق شما در اینستاگرام مورد سنجش قرار میگیره و پست هایی که شما می بینید جز علایق شما محسوب می شوند.

این باعث میشه که شما افرادی رو ببینید و افرادی شما را ببینند که همسو با فکر شما با نظر شما هستند.

شما در حال پیشنهاد شدن به افراد دیگر هستید و در حال پیشنهاد گرفتن.

در اینستاگرام وقتی شما پستی را منتشر می‌کنید افراد می‌توانند در مورد این پست نظر بدهند, لایک کنند, سیو کنند که بعدا ببینند و حتی برای دوستانشان ارسال کنند.

همه این موارد به ما نشان می دهد که اینستاگرام در یک فضای تعاملی هست و افرادی که در آن تعامل دارند موفق‌تر از افرادی هستند که تنها محتوا تولید می کند و با افراد دیگر تعامل ندارند.

کپی در اینستاگرام ممنوع است!!

یکی از نکات اینستاگرام که برخی از افراد به اون توجه نمی کنند این است که اینستاگرام به کپی و پیست کردن مطالب داخل اون حساس هست و هوش مصنوعی اینستاگرام به این موارد توجه ویژه میکند.

در صورتی که شما کپی در اینستاگرام رو بیش از حد انجام بدید در ابتدا به شما تذکر داده میشه که این کار رو تکرار نکنید وگرنه پیج شما دیسیبل خواهد شد, و در صورت تکرار این موضوع پیج شما به طور کلی دیسیبل خواهد شد و از دسترس شما خارج میشه.


در صورت دیسیبل شدن پیجتون به این بخش مراجعه کنید:بازگردانی پیج دیسیبل شده | بازگردانی پیج هک شده | بازگردانی محدودیت سنی اینستاگرام

برخی از افرادی که پیجشون رو از دست می‌دهند حتی متوجه نیستند که همین امر باعث این کار شده است.

وقتی که شما یک مطلب رو به صورت مداوم کپی و پیست می کنید و مشابه هم برای افراد متفاوت ارسال می کنید اینستاگرام شما رو روبات تشخیص میدهد و حالت شما روبات گونه تلقی خواهد شد.

کپی در اینستاگرام می تواند داخل کپشن اتفاق بیفتد, داخل دایرکت یا داخل کامنت.

اگر اینکار رو به زیاد تکرار کنید ابتدا شما اکشن بلاک خواهید شد و دیگه نمیتونی کامنت یا دایرکت ارسال کنید.

همانطور که در بالا بهتون گفتم بعد از اینکه اکشن بلاک شدید اگر دوباره تکرار کنیدپیج شما دیسیبل خواهد شد.

در صورتی که میخواهید به صورت علمی و تخصصی اینستاگرام را یاد بگیرید بهنون پیشنهاد می کنم پیج اینستاگرام من رو دنبال کنید چون در پیج به صورت مستمر آموزش های فوق العاده ارزشمند رو به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهد.

دوره-جامع-انفجار-اینستاگرام

آموزش‌های جدید

اعتماد شما اعتبار ما 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *