آموزش تولید محتوا اینستاگرام و نکات مهم آن

آموزش تولید محتوا اینستاگرام و نکات مهم آن

تولید محتوا اینستاگرام

مهمترین عامل رشد یک پیج در اینستاگرام محتوای اون پیج هست که شخص داخل اون قرار می دهد, در این آموزش میخواهیم به این بپردازیم که چگونه تولید محتوا اینستاگرام رو انجام بدیم و نکات مهم اون رو برای شما بیان کنیم.

تولید محتوا اینستاگرام چگونه است؟

بعضی از افراد به اشتباه بر این باورند که تنها تولید محتوا و انتشار پست و استوری برای یک پیج حیاتی هست , ولی مهم تر از تولید محتوا , ارزشمند بودن اون محتوا است!

تولید محتوا اینستاگرام
تولید محتوا اینستاگرام

یعنی ما هر چقدر هم تولید محتوا کنیم اگر روزی ۱۰ تا پست هم قرار بدین و صدتا استوری؛ و در صورتی که ارزشمند نباشند و کاربران نپسندن برای من هیچ فایده ای ندارد بلکه فقط زمان را از دست دادیم.

روزانه میلیون‌ها محتوا در حال انتشار هست و افراد زیادی در حال تولید محتوا در اینستاگرام هستند, سوال من این هست که چند درصد از این افراد موفق هستند و چند درصد از این محتواها دیده می شوند؟

در صورتی که ما تولید محتوا انجام بدیم ولی اون محتوا دیده نشه به چه دردی میخوره!

اگر بلاگر هستیم دیده نشیم به چه دردی میخوره؟ اگر فروشگاه داریم و محصول ما دیده نشه به چه دردی میخوره؟ اگر آموزش میدیم و کسی اون رو نبینه به چه دردی میخوره؟

تولید محتوای اینستاگرام
تولید محتوای اینستاگرام

قبل از اینکه ما تولید محتوا انجام بدیم باید آموزش ببینیم و اصول اون رو بدونیم.

تولید محتوا برای هر صنفی و هر صنعتی متفاوت هست و به این شکل نیست که تصور کنیم تولید محتوا در اینستاگرام برای تمام اصناف و دسته بندی ها بصورت یکسان است.

من تمام این اصول رو با مثال و به صورت ویدیویی در دوره آموزش جامع انفجار اینستاگرام به صورت حرفه ای توضیح دادیم کی میتونه کمک شایانی بکنه به پیشرفت پیج شما و کسب در آمد و همینطور دیده شدن محتوای شما .

تولید محتوا در اینستاگرام با تمام پلتفرم ها متفاوت است

این یک اشتباه هست که بر این باور باشیم , تولید محتوایی که در اینستاگرام انجام میگیره با بقیه پلتفرم ها یکسان است.

داخل اینستاگرام اکثر افراد برای خوشگذرانی و تفریح وارد آن می شوند و محتوا ها را تماشا می‌کنند.

تولید محتوا در اینستاگرام
تولید محتوا در اینستاگرام

حال فکر کنید در این محیط شما باید کاربر را جذب کنید و آنقدر محتوای شما جذاب باشه که فرد رو به جای دیدن پست های خنده دار و.. جذب محتوای شما کند.

هر پیج اینستاگرامی میتونه کاربر هدف خودش رو جذب کنه ولی مطمئنا شما رقبای هم دارید که در حوزه شما در حال فعالیت هستند.

دوره جامع تدوین با موبایل
دوره جامع تدوین با موبایل

آموزش جامع تدوین با موبایل تدوینگرام

تدوین با موبایل چرا؟! تدوین با موبایل خیلی پیشرفته شده و خیلی وقتا پیش میاد که ما داخل اینستاگرام هستیم و…

با این تفاسیر شما باید محتوایی تولید کنید که ارزشمند تر و جذابتر از رقبای شما باشد, تا افراد شما را بهتر ببینند.

یکی از روشهای تولید محتوا اینستاگرام این هستش که شما مغز مطلب رو استخراج کنید و فقط اون نکاتی که کاربر نیاز داره رو بهش بگید.

درسته که هرچقدر کاربر داخل پیج شما وقت بگذرونه و روی محتوای شما بیشتر بمونه تا شما نرخ پرش یا bounce rate کمتری داشته باشید برای پیج شما بسیار بهتر است.

ولی نکته اینجاست که آیا ما میتونیم با کلمات بیشتر و اضافه گویی های بیشتر کاربر را بیشتر روی محتوا نگه داریم؟ جواب من به این سوال خیر است.

کاربرها مخصوصاً داخل اینستاگرام هر روز کم حوصله تر می‌شوند

پس شما باید سرعت خودتون رو افزایش بدید تا حوصله کاربر سر نره تا بتونه محتوای شما را ببینه و پیج هم رشد کند.

اینستاگرام هم چند وقت پیش مقاله ای منتشر کرد که ویدیو هایی با ارزشمندتر هستند که تا ۳ دقیقه بیشتر باشند که داخل پیج اینستاگرامم آموزش اون رو منتشر کردیم.

تولید محتوا
تولید محتوا

ولی مهمتر از اون ارزشمند بودن اون محتوا هست, یعنی اگر محتوای شما کمتر از ۳ دقیقه هست احتیاج نیست شما تا ۳ دقیقه آن را افزایش بدید که به چشم اینستاگرام ارزشمندتر باشه و مهم‌تر چه زمانی دیده شدن محتوای شماست.

اینستاگرام همواره در حال تحلیل پیج شما هست تا ببینه افراد چقدر روی پیج شما و چقدر روی پستهای شما وقت می‌گذرونن و شما چقدر برای اون مفید هستید.

دوره آموزش جامع انفجار اینستاگرام به صورت حرفه ای

بانس ریت یا نرخ پرش اینستاگرام چیست؟

یکی از مواردی که بسیار مهم برای رشد پیج اینستاگرامی ما, نرخ پرش اینستاگرام هست.

در اینجا می خواهیم معنای نرخ پرش را برای شما شرح دهیم تا با این اصطلاح بیشتر آشنا بشید و اون رو در تولید محتوا اینستاگرام رعایت کنید.

نرخ پرش اینستاگرام
نرخ پرش اینستاگرام

به طور مثال فکر کنید که یک مغازه دارید و یک مشتری وارد مغازه میشه , به مدت زمانی که مشتری وارد مغازه شده و زمانی که خارج میشه نرخ پرش می‌گویند به معنای دیگه زمان ماندگاری مشتری رو محاسبه می‌کنند.

هر چقدر نرخ پرش کمتر باشه باشه یعنی مشتری بیشتر داخل پیج شما مونده , یعنی مشتری زمان بیشتر رو داخل مغازه ما سپری کرده و در این زمان شانس بیشتری داریم تا مشتری از ما خرید داشته باشه.

حالا که مفهوم نرخ پرش رو توضیح دادیم در ادامه قصد داریم در مورد نرخ پرش اینستاگرام صحبت کنیم.

نرخ پرش اینستاگرام هم دقیقاً مانند نرخ پرش اون مغازه هست که ما در موردش صحبت کردیم , وقتی یک شخص وارد پیج یا پست ما میشه و هر چقدر زمان بیشتر داخل پیج ما بمونه , شانس بیشتری داریم که اون مشتری ما باشه و از ما خرید کنه.

همینطور اینستاگرام این نرخ پرش را محاسبه می کنه و هر چقدر که برای پیج شما بانس ریت کمتر باشه پیج شما رو بیشتر داخل اکسپلور میبره.

نه تنها داخل اینستاگرام بلکه در پلتفرم های دیگه هم نرخ پرش محاسبه میشه و یکی از مهمترین المان های تولید محتوا و ارزیابی محتوای شما می‌باشد.

حال که با نرخ پرش اینستاگرام آشنا شدید می خواهیم در مورد یک ترفند تولید محتوای اشتباه اینستاگرام با شما صحبت کنیم.

ترفند تولید محتوا اشتباه در اینستاگرام و مزایای آن!!

یکی از ترفند های بسیار جالب و کاربردی , تولید محتوا اشتباه در اینستاگرام هست که شما می توانید از این طریق ارزیابی های مختلفی از پیجتون داشته باشید.

تولید محتوا اشتباه
تولید محتوا اشتباه

این ارزیابی ها کمک بسیار خوبی می تونه به ما کنه تا از سطح علمی افراد داخل پیج ما , سطح علاقه آنها به پیج و بسیاری موارد دیگه رو ارزیابی کنیم که در ادامه به آن میپردازیم.

تولید محتوا اشتباه در اینستاگرام به این صورت از هست که به صورت عمدی و از قصد یک کلمه رو داخل محتوا اشتباه می‌گید و محتوای اشتباه منتشر می‌کنید تا بتونید ارزیابی های مختلفی از پیج داشته باشید.

به طور مثال اگر شما بخواهید ارزیابی کنید چند نفر متخصص در یک حوزه داخل پیج اینستاگرام شما هست می‌تونید یک کلمه تخصصی رو به صورت اشتباه بیان کنید و بازخوردها رو ارزیابی کنید.

همانطور که من در ویدیو اولم قسمت نرخ پرش زو در اون اشتباه بیان کردم و متوجه شدم چند نفر متخصص داخل پیج من در حال مشاهده ویدیو هستند.

شما می تونید از این روش با متدهای مختلف استفاده کنید, به طور مثال اگر شما بخواهید بدونید که فالوورها آیا تا آخر محتوا شما را می بینند, یک چیز بدیهی و آسان را به صورت اشتباه بیان کنید تا افرادی که اون اشتباه رو متوجه شدند داخل کامنت به شما واکنش نشان میدهند و از این متد میتوان متوجه شد که چه کسانی تا آخر محتوا را دیدند.

البته این ارزیابی رو نمیشه گفت به صورت قطع درست است ؛ شاید شخصی این اشتباه رو ببینه ولی واکنشی براش انجام ندهد و چیزی به شما نگوید , ولی میتونه کمک شایانی به ما بکنه تا ارزیابی از پیجمون داشته باشیم.

در صورتی که این کار را انجام دادید حتما حتماً وب سایت ما رو استوری کنید تا فالورهاتون متوجه بشوند که شما از قصد این کار رو انجام دادید و به این صورت تا لطمه‌ای به اعتبار شما وارد نمیشه

دوره-جامع-انفجار-اینستاگرام

آموزش‌های جدید

اعتماد شما اعتبار ما 

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *